Nyheter från bloggen
Alla inläggGammalt inlägg - kan innehålla inaktuell information
Morfar du kan trolla du
I somras utförde jag en av de få trollkonster jag kan för mitt yngsta barnbarn, Ebba 4 år, och hon utbrast spontant och med beundran i rösten "morfar du kan trolla du".
Även om förbättringarna i Lärarförsäkringars försäkringserbjudande inte är trolleri så är det med stolthet vi har kunnat presentera dessa via detta forum i form av förhandsinformation. Utförligare information kommer att ske via vår hemsida och utskick av årsbeskeden under oktober och november.
Vi hoppas att ni som är våra kunder, nuvarande och kommande, kommer att uppskatta förbättringarna.
Håkan Lind
Tidigare förhandsinformation kan du läsa om du klickar på dessa länkar nr. 1 (sjukförsäkringen), nr. 2 (sjukförsäkringen), nr. 3 (livförsäkring senior), nr 4(olycksfallsförsäkring senior), nr 5(olycksfallsförsäkringen), nr 6(diagnoskapital/diagnosförsäkring), nr 7(livförsäkringen), nr 8(studerandeförsäkringen), nr 9 (ungdomspaketet), nr 1o (musikinstrumentförsäkringen), nr 11 (barnförsäkringen) och nr 12 (hem- och utökade gravidförsäkringen).
Håkan Lind